Warsztat Terapii Zajęciowej

Z Ozopedia - internetowa Encyklopedia miasta i gminy Ozorków
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Warsztat Terapii Zajęciowej przy Polskim Stowarzyszeniu Ludzi Cierpiących na Padaczkę - Oddział Łódzki (2006 r.) jest placówką pobytu dziennego dla osób niepełnosprawnych posiadających orzeczenie o niepełnosprawności ze wskazaniem do terapii zajęciowej. Placówka działa od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-16.00 i prowadzi terapię zajęciową w zakresie rehabilitacji społecznej, zawodowej i fizycznej.
Głównymi zadaniami Warsztatu jest ogólne usprawnienie ruchowe, rozwijanie umiejętności życia codziennego i zaradności osobistej, przygotowanie do życia w środowisku społecznym, rozwijanie podstawowych umiejętności zawodowych umożliwiających podjęcie pracy zawodowej lub innej pracy zarobkowej. Zadania te realizowane są w poszczególnych specjalnie wyposażonych i prowadzonych pracowniach terapeutycznych tj. pracownia multimedialna, pracownia gospodarstwa domowego, pracownia "sprawnego technika", pracownia aktywności zawodowej, pracownia rękodzieła artystycznego, pracownia plastyczna, sala rehabilitacyjna.
Oprócz codziennej pracy nad rozwojem umiejętności niezbędnych w samodzielnym funkcjonowaniu w życiu społecznym i zawodowym, podopieczni uczestniczą w zajęciach, wystawach oraz przeglądach, konkursach i wyjazdach turystyczno-krajoznawczych.

Oprac. Polskie Stowarzyszenie Ludzi Cierpiących na Padaczkę Oddział Łódzki w Ozorkowie