Zmiany

Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Dodane 5 bajtów ,  13:27, 20 lip 2016
m
brak opisu edycji
Urodziła się jako najstarsza córka Władysława Sukacza i Haliny z d. Nowickiej. Ojciec był oficerem WP na stanowisku majora, pracującym głównie w jednostce wojskowej w Leźnicy, matka zaś piastowała funkcję kierownika działu finansowego PSS „Społem”.
W l. 1972-1976 uczęszczała do Liceum Ogólnokształcącego w Ozorkowie, które ukończyła jako jedna z trzech najlepszych uczennic. W nagrodę została wytypowana na studia, które mogła podjąć bez konieczności zdawania egzaminów wstępnych. Miała możliwość wyboru wymarzonego przez siebie kierunku – Farmacji na Akademii Medycznej w Łodzi.
W 1981 r. ukończyła studia i podjęła pracę w jednej z dwóch istniejących wówczas aptek w Ozorkowie – w Aptece „Cefarm” nr 1 mieszczącej się przy ul. Wyszyńskiego 2. Kierowniczką była wówczas p. Janina Powajbo, a pani Małgorzata w krótkim czasie awansowała na jej zastępcę. W tej placówce przepracowała 9 lat, czyli do 1990 r.
Farmacja była nie tylko jej zawodem, ale także pasją. Marzyła o prywatnej aptece, co stało się możliwe w 1990 r., kiedy to 29 października otrzymała z Ministerstwa Zdrowia i Opieki Społecznej koncesję na prowadzenie własnej apteki. 18.12.1990 r. otworzyła pierwszą w Ozorkowie prywatną aptekę.
==Apteka „ALFA”==
Lokal apteki, początkowo niewielki, mieszczący się przy ul. Nowe Miasto 3 wynajęła od Ozorkowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Najpierw pracowała sama – od godz. 8 do 15 w aptece, a popołudniami jeździła po hurtowniach – rozproszonych po niemal całym województwie łódzkim - celem zaopatrzenia apteki w niezbędne leki. Przypomnijmy, że w tamtym czasie zdobycie jakiegokolwiek towaru było nie lada osiągnięciem. Z czasem zatrudniła pracownice. Swój personel dobierała bardzo starannie tak pod względem wykształcenia jak i zaangażowania w wykonywaną pracę. Zawsze miała z nimi bardzo przyjazne relacje. Chętnie także dawała zajęcie stażystkom, dbając o jak najstaranniejsze praktyczne przygotowanie ich do zawodu. </br> 
Z upływem czasu nadarzyła się okazja poszerzenia lokalu o zwalniające się sąsiednie pomieszczenie. W miarę poprawy warunków ekonomicznych zainstalowała – dla wygody pacjentów – klimatyzację, zakupiła nowoczesne meble i jako pierwsza odeszła od tradycyjnego wyglądu apteki (szyba oddzielająca pacjenta od farmaceuty). Nie dała się innowacjom i stawiała na bezpośredni kontakt z pacjentem. W aptece „Alfa” nawet dzieci miały swój kącik.
==Życie prywatne==
Była żoną Zenona Żuka, lekarza gastrologa. Mieli jedno dziecko, syna. Była też wspaniałą córką, otwartą na wszystkie potrzeby swej matki i najukochańszą siostrą. W odczuciu rodziny "bez niej świat jakby jeszcze bardziej poszarzał".
<small>''Oprac.'' '''''[[Żerkowska Dorota|Dorota Żerkowska]]''''' ''w oparciu o rozmowę z siostrą, Elżbietą Zeliger, autoryzowała Elżbieta Zeliger''. </small>

Menu nawigacyjne