Zmiany

Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
m
brak opisu edycji
[[Plik:Makohonienko.jpg|mały|prawo|Mirosław Makohonienko]]
'''Mirosław Makohonienko''' (ur. 20 maja 1964 r. w Łęczycy) – dr hab. prof. UAM w Poznaniu, archeolog i geograf, paleoekolog czwartorzędu, badający miejsce człowieka w przyrodzie.
== Biografia ==
W 1989 r. podjął pracę na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, w Zakładzie Paleoekologii Czwartorzędu Instytutu Badań Czwartorzędu, na stanowisku asystenta stażysty, etat naukowo-dydaktyczny.
Od października 1992 do marca 1993 r. stypendysta stypendium naukowego Svenska Institute, staż w Department of Quaternary Geology, Lund University, Szwecja, pod kierunkiem Marie-Jose Gaillard.
Od stycznia do listopada 1994 r. zatrudniony w Institut für Ur - und Frühgeschichte der Christian -Albrechts Universität w Kilonii, Niemcy, na stanowisku kierownika laboratorium palinologicznego.
Od października 1998 do marca 2001 r. stypendysta stypendium naukowego Japońskiego Ministerstwa Edukacji, Nauki, Sportu i Kultury (Monbusho), studia w Department of Geology and Mineralogy, Kyoto University oraz International Research Center for Japanese Studies w Kioto, Japonia.
Od 1 września 2005 do 30 czerwca 2006 r. Visiting Research Scholar – International Research Center for Japanese Studies, Kioto, Japonia.
== Tytuły i stopnie naukowe ==
Tytuł magistra archeologii Polski i powszechnej, nadany 23 czerwca 1989 r. na podstawie pracy magisterskiej pt. „Badania palinologiczne w rejonie osadniczym Lednogóry, rdzeń Wal/87 i I/86”,. 
Stopień naukowy doktora nauk biologicznych, nadany 15 maja 1998 r. przez Radę Wydziału Biologii i Nauk o Ziemi Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Praca doktorska pt. „Młodoholoceńska działalność antropogeniczna w rejonie Gniezna”.
 
Stopień naukowy doktora habilitowanego nauk o Ziemi w zakresie geografii, nadany 2 marca 2010 r., przez Radę Wydziału Nauk Geograficznych i Geologicznych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Rozprawa habilitacyjna pt. „Szata roślinna północno-wschodnich Chin w holocenie – przemiany naturalne i pod wpływem działalności człowieka”.
 
Obecnie na stanowisku profesora nadzwyczajnego na WNGiG UAM w Poznaniu.
http://www.staff.amu.edu.pl/~zgipcz/?page_id=107
''<small>Oprac. '''[[Trzcińska Danuta|Danuta Trzcińska]]'''</small>''
[[Kategoria:Encyklopedia]]
[[Kategoria:Ludzie]]

Menu nawigacyjne