Bugaj: Różnice pomiędzy wersjami

Z Ozopedia - internetowa Encyklopedia miasta i gminy Ozorków
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
(podpis)
(Linki wew.)
 
Linia 1: Linia 1:
'''Bugaj''' - obszar ten znajdował się w granicach innych posiadłości ziemskich: Strzeblewa, Cedrowic i Wróblewa. Są to obecne ulice: część Łęczyckiej (od drogi krajowej 91 do ul. Łąkowej), Łąkowa, Orzeszkowej, Kolejowa, Sucha, Prosta.  
+
'''Bugaj''' - obszar ten znajdował się w granicach innych posiadłości ziemskich: [[Strzeblew|Strzeblewa]], [[Cedrowice|Cedrowic]] i [[Wróblew|Wróblewa]]. Są to obecne ulice: część Łęczyckiej (od drogi krajowej 91 do ul. Łąkowej), Łąkowa, Orzeszkowej, Kolejowa, Sucha, Prosta.  
  
 
== Pochodzenie nazwy ==
 
== Pochodzenie nazwy ==

Aktualna wersja na dzień 06:52, 7 maj 2016

Bugaj - obszar ten znajdował się w granicach innych posiadłości ziemskich: Strzeblewa, Cedrowic i Wróblewa. Są to obecne ulice: część Łęczyckiej (od drogi krajowej 91 do ul. Łąkowej), Łąkowa, Orzeszkowej, Kolejowa, Sucha, Prosta.

Pochodzenie nazwy

Bugaj mógł być miejscem wypasu bydła. Może oznaczać także miejsce położone nad wodą lub na podmokłym terenie. Obszar bugaju mógł też być wokół gęsto porośnięty drzewami.

Przeszłość

Pierwsza wzmianka o Bugaju występuje w wykazie własności rodziny Szczawińskich, których późniejszym właścicielem był Ignacy Starzyński. Do lat 40. XX w. Bugaj był wsią o statusie kolonii z rozproszonymi domostwami, często nieposiadającymi swoich numerów. Bugaj przynależał do parafii Solca Wielka.

Oprac. Szymon Bajor