Pomoc:Rejestracja i logowanie

Z Ozopedia - internetowa Encyklopedia miasta i gminy Ozorków
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Przed rozpoczęciem jakichkolwiek edycji najlepiej jest się zarejestrować i zalogować. Rejestracja zajmuje naprawdę tylko kilka chwil.

Dla niezarejestrowanego i niezalogowanego użytkownika ekran Ozopedii wygląda tak, jak na ilustracji poniżej. W prawym górnym rogu dowolnej strony znajdują się niebieskie linki: "Utwórz konto" i "Zaloguj się".

Utworz-konto.JPG


Należy kliknąć w link: "Utwórz konto", aby rozpocząć proces rejestracji. Otworzy się strona specjalna zatytułowana: "Załóż nowe konto".


Utworz-konto-2.JPG


Wprowadź teraz swoją nazwę użytkownika.


Uwaga: należy wybrać login, który składa się z dowolnego słowa (np. ozorkowianin121,) a nie przypadkowego ciągu znaków (np. $#%@^). Jeśli chcesz, aby login zaczynał się wielką literą (np. Ozorkowianin121), to tak właśnie musisz wpisać w polu "Nazwa użytkownika".


Jeśli login będzie obraźliwy/wulgarny (np. SpadajPajacu), to konto zostanie zablokowane!

Nazwa nie może być:

   niezgodna z prawem (np. rasistowska)
   prowokacyjna lub budząca zastrzeżenia
   wulgarna
   nazwą zbytnio przypominającą innego użytkownika
   adresem strony internetowej
   nie może zawierać żadnych treści reklamowych.

Jeżeli pojawi się komunikat, że wybrana przez Ciebie nazwa użytkownika jest już zajęta, wybierz inną nazwę.

W polach poniżej wpisz dwa razy to samo hasło. Następnie opcjonalnie podaj swój adres e-mail oraz prawdziwe imię i nazwisko i kliknij w zielony prostokąt "Utwórz konto".

Utworz-konto-3.jpg


To już wszystko!

Koniecznie zapisz sobie gdzieś swój login i hasło.

Dlaczego? Ponieważ będzie Ci ono potrzebne przy każdym następnym logowaniu. Lepiej nie rejestrować się więcej niż jeden raz – prowadzi to bowiem do powstawania niepożądanych "Pacynek" – raz utworzonego konta nie można usunąć (można tylko zablokować).

Po zakończeniu rejestracji możesz już się logować. Wystarczy, że wpiszesz swoją Nazwę użytkownika i klikniesz: "Zaloguj się".

Przy tworzeniu pomocy korzystano z:

Poradnik autora Wikipedii